איך בוחרים עם מי לבנות את האתר שלכם?

זמן קריאה משוער: 3 דקות
עיצוב אתרים

 

הבנתם שהגיע הזמן לבנות אתר עבור העסק. בסך הכל רציתם לקבל הצעת ולהתקדם משם.
פניתם למספר נותני שירות בתחום, אבל איך בכלל מתחילים להשוות?
סטודיו אחד נותן הצעה של 5,000 ש"ח והשני מתחיל ב- 12,000 ₪. אחד רק מעצב ואחרת רק מתכננת…

אז איך לקרוא בין השורות ולהבין שאי אפשר להשוות תפוחים לבננות?

בואו נעשה קצת סדר – ראשית צריך להבחין בין היקף השירותים שמוצע לכם ואחר כך לנסות להעריך גם את האיכות שלהם. הנה כמה מרכיבים שחובה להתייחס אליהם:

מעצבת אתרים קודם כל רצוי לבחור בחברה שעושה גם מיתוג, כך שאם אין לכם מותג מפותח או דרוש ריענון של העיצוב – כדאי להתחיל עם המיתוג ואחר כך להמשיך לאתר, כך שכל עיצוב האתר ידבר בהלימה עם כל החומרים השיווקיים שלכם, החל מכרטיס הביקור ועד עמוד הפייסבוק.

מעצבת אתרים חברה שנותנת הצעה לאתר ללא תהליך אפיון – ישר לפסול!
אפיון הוא האדריכלות של מבנה האתר, וכמו שלא תבנו בית ישר עם קבלן ביצוע ללא תוכניות אדריכליות וכתב כמויות, כך לא נכון לבנות אתר ללא אפיון.

מעצבת אתרים בנוסף וודאו שאתם מקבלים עיצוב ייחודי שמתאים לקהל ולצרכים שלכם וששלב העיצוב יכלול את כל עמודי האתר ללא יוצא מן הכלל שלא יהיו לכם הפתעות בהמשך.

מעצבת אתרים וודאו שתהליך העיצוב יכלול את גרסת הסלולר לפני הפיתוח ואל תתפשרו על גרסה רספונסיבית אוטומטית כמו שרוב החברות מציעות – יש חשיבות מכרעת לגרסת הסלולר כי רוב הגולשים נכנסים מהסלולר – מובייל פרסט זה טרנד שלא הולך להיעלם מהעולם.

מעצבת אתרים למילה הכתובה ולכל הקופי של האתר יש משקל – רצוי לא לכתוב את התוכן בעצמכם ולתת למקצוענים לעשות את מה שהם עושים הכי טוב, כך שחברה שיכולה לספק לכם או להפנות אתכם לכותבים טובים יש יתרון.

מעצבת אתרים יש לוודא שהחברה מתחייבת לעשות אופטימיזציה לגוגל לכל דפי האתר ללא יוצאי דופן – חשוב שהאתר יהיה מדהים, אבל לא פחות חשוב שגוגל ידע לקרוא אותו.

מעצבת אתרים כדאי לבדוק שיש מנהל פרויקט – אדם קבוע אחד שמדבר איתכם ומנהל את כל התהליך כך שלא תצטרכו לעבור בין סבטלנה ושירלי ורותי ו… אדם אחד שמטפל בכם מ-א' ועד ת'

מעצבת אתרים ועכשיו נתחיל לדבר סינית: פלאגינים של אבטחה / נגישות / שרת עם תעודת SSL כל אלו חיוניים לשלמות האתר… אולי זה נשמע כאילו אלה פינישים קטנים אבל מדובר במרכיבים חיוניים לתפקוד האתר שלכם! כך גם בדיקות QA להגשת האתר והעלאתו לאוויר:
בדיקות טפסים, אופטימזציה, הכנסת קוד אנליטיקס למעקב על תנועות הגולשים ועוד…

מעצבת אתרים אתר טוב צריך להישאר בבית טוב – חשוב לא להתפשר על אחסון זול ללא שירות עדכון פלאגינים ורובוט גיבוי כי זול עולה ביוקר ואם החיים עדיין לא לימדו אתכם כמה המשפט נכון – ללמוד את הלקח בפעם הראשונה עם חיסכון באחסון האתר – זהו שיעור כואב.

מעצבת אתרים והכי הכי חשוב! לבסוף תעשו חיפוש קצר בגוגל של שם החברה המיועדת + הביטוי ״תביעות״.

במידה והחברה נקייה מתביעות בעולם שיש בו המון חאפרים – צאו לדרך! המפתחות בפנים!

 

אם אתם כבר בשוונג...

לא כדאי שלפחות תקבלו ייעוץ מקצועי

לפני שאתם קופצים ראש
לג’ונגל שקיים בתחום הדיגיטלי?